Niedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
Każda edycja Nocnej Szychty w Starej Kopalni w Wałbrzychu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sylwestrowa, specjalna edycja to wyjątkowy pomysł na spędzenie wieczoru. Tym razem tego jedynego i ostatniego w 2024 roku. Z takiej możliwości może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób!
- Uczestnicy wcielą się w górników i krok po kroku przebrną przez górniczą szychtę. Ubrani w specjalne stroje, z hełmem, latarką i aparatem ucieczkowym ruszą na teren kopalni, by wykonać kilka prac – przyznaje Malwina Kubik ze Starej Kopalni.
Turyści, którzy zdecydują się na Sylwestrową Nocną Szychtę w Starej Kopalni, będą mogli zajrzeć do niedostępnych na co dzień miejsc, tu mowa przede wszystkim o budynku szybu Sobótka. Tylko kilka razy w roku można odwiedzić to miejsce. Nie zabraknie także niespodzianek.
- Szykujcie się na wyjątkową noc. Niesamowite momenty, fascynujące opowieści i emocje. Spektakularnie zapowiada się finał tej wizyty. Turyści, którzy wezmą udział w Sylwestrowej Nocnej Szychcie z pracami górniczymi, wizytę zakończą o północy na wieży widokowej. Tu powitają Nowy Rok i będą podziwiać sztuczne ognie na niebie nad Wałbrzychem – zachęca Malwina Kubik.
Sylwestrowa Nocna Szychta z pracami górniczymi rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 21.oo. Bilety w cenie 109 złotych od osoby dostępne są na stronie biletyonline.starakopalnia.pl. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczestników, którzy skończyli 10 lat.
um.walbrzych.pl
Już po raz 27. w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach odbyło się uroczyste sadzenie żonkili, inaugurujące międzynarodową kampanię „Pola Nadziei”. To kampania, która ma na celu promowanie niesienia pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.
czytaj więcejTegoroczna Wielka Wędrówka na Małą Sowę odbyła się pod hasłami solidarności i wsparcia kierowanymi do poszkodowanych w wyniku wrześniowych powodzi.
czytaj więcejInformujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcej