Już po raz 27. w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach odbyło się uroczyste sadzenie żonkili, inaugurujące międzynarodową kampanię „Pola Nadziei”. To kampania, która ma na celu promowanie niesienia pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.
Sadząc żonkile dajemy wyraz solidarności z osobami chorymi i potrzebującymi. O godz. 10.00 uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w holu szkoły, ideę akcji przybliżyła wszystkim nauczycielka Agnieszka Różycka, której ta akcja jest szczególnie bliska sercu. Społeczność szkolna zadbała o upiększenie akcji żółtymi balonami, oko przyciągały także żółte koszulki. Głos zabrał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, dziękując Panu Dyrektorowi Łukaszowi Kucembie, nauczycielom, uczniom za kontynuowanie akcji, która już trwa prawie trzy dekady i tradycyjnie odbywa się w naszym mieście. Burmistrz podkreślił, że to piękne społeczne wydarzenie, pokazuje jaką świetną wspólnotą jest szkoła na Cierniach, która jednoczy, integruje, uczy w jaki sposób pomagać i otwierać serca, na tych, którzy cierpią. Oczywiście słowa podziękowania przekazał także Dyrektor placówki Łukasz Kucemba, dziękując wraz z Agnieszką Różycką Burmistrzowi za wsparcie i obecność podczas każdej akcji charytatywnej. Następnie wszyscy wyszli przed budynek szkoły z sadzonkami żonkili, wśród gości byli także: Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania i Kultury Agata Koperska. Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Dyrektor Łukasz Kucemba oraz goście zasadzili sadzonki, następnie dołączyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Kiedy żonkile wyrosną wiosną, staną się pięknymi kwiatami, symbolami solidarności z chorymi dziećmi. Posadzone dzisiaj kwiaty, mają nas przede wszystkim zachęcać do niesienia pomocy potrzebującym. Burmistrz Miasta jest przekonany, że ten piękny kwiat, który zakwitnie wiosną da wszystkim radość i nadzieję, podkreślił, że jak zawsze młodzież ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej będzie wraz z nadejściem wiosny sprzedawała żonkile, wspierając tym samym Hospicjum. Serdecznie gratulujemy.
swiebodzice.pl
Z wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej