Wakacje to wspaniały czas, pełen słońca, długich dni i niezapomnianych rozrywek. Jedną z atrakcji tegorocznego lata jest multimedialna fontanna w Parku Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju. Zlokalizowana w pobliżu amfiteatru, zachwyca swoim pięknem i oferuje widowiskowe pokazy przez całe lato.
Fontanna multimedialna, zlokalizowana przy ul. Warszawskiej, oferuje spektakle pełne muzyki, światła i wody, które zachwycą każdego widza. Pokazy odbywają się przez trzy dni w tygodniu aż do końca sierpnia, a ich program jest zróżnicowany i dostosowany do różnych gustów muzycznych.
Wszystkie pokazy są bezpłatne, co sprawia, że stanowią idealną atrakcję dla całej rodziny. Fontanna multimedialna w Parku Zdrojowym to nie tylko spektakl wody i światła, ale także unikalna okazja, by cieszyć się muzyką w otoczeniu pięknej natury.
– To coś niepowtarzalnego, co każdy powinien zobaczyć. Nasza fontanna multimedialna to prawdziwa perła w sercu Parku Zdrojowego. Cieszymy się, że możemy zaoferować mieszkańcom i turystom przeżycia kulturalne i estetyczne – podkreśla Ilona Bujalska, Burmistrz Jedliny-Zdroju. – Nie przegapcie tej niesamowitej okazji, by spędzić letnie wieczory w towarzystwie magii wody, światła i dźwięku. Do zobaczenia w Parku Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju! – zaprasza.
W ciągu dnia można podziwiać pokazy z samym dźwiękiem, które idealnie komponują się z otoczeniem parku. W soboty i niedziele o 16:00 rozbrzmiewa muzyka klasyczna oraz filmowa. Natomiast w piątki, soboty i niedziele o 21:00 można usłyszeć oprócz wspomnianego już repertuaru popularne utwory muzyki rockowej. Wieczorne pokazy to prawdziwe spektakle łączące światło i dźwięk, które w pełni oddają magię tego miejsca. Pokazy multimedialne są dostępne dla każdego.
Harmonogram pokazów (dźwięk/światło)
Muzyka filmowa
Piątki, godz. 21:00
Niedziele, godz. 16:00
Muzyka klasyczna
Soboty, godz. 16:00
Niedziele, godz. 21:00
Muzyka Rockowa
Sobota, godz. 21:00
jedlinazdroj.eu
Z wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcejCentrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca, poprzez doposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.
czytaj więcejW sobotę, 28 września w Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, można było podziwiać zabytkowe pojazdy z całego świata. Te motoryzacyjne cuda, niektóre liczące prawie 100 lat, zjechały do naszego miasta, aby zachwycić mieszkańców i przyjezdnych. Wśród eksponatów pojawiły się legendarne modele, takie jak Opel 12 LG z 1933 roku, Citroën 7 UA z 1935 roku czy Fiat 124 Sport Coupé – pojazdy, które nie tylko imponowały swoim wyglądem, ale także techniczną perfekcją.
czytaj więcejW związku z wystąpieniem powodzi na terenie województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, oraz ogłoszeniem przez Premiera Donalda Tuska stanu klęski żywiołowej, opracowaliśmy wytyczne Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one postępowania w przypadku zalanych budynków.
czytaj więcej