sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Prosimy o niedokarmianie dzików
2024-03-18 12:27

Burmistrz Głuszycy, Roman Głód, pragnie przekazać istotną informację mieszkańcom naszej gminy. W związku z podejmowanymi działaniami mającymi na celu kontrolę populacji dzików, które stanowią źródło zaniepokojenia dla społeczności, konieczne jest zachowanie zrozumienia i cierpliwości. Warto podkreślić, że wszelkie podejmowane kroki są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi i ustawami, co wymaga czasu oraz współpracy ze strony mieszkańców.


W związku z powyższym, apelujemy o nie dokarmianie dzików. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dokarmianie zwierząt, choć wydaje się dobroduszne, przyciąga dziki do naszych domów i osiedli, zwiększając ryzyko niebezpiecznych interakcji. Interwencje mające na celu kontrolę populacji dzików są nie tylko czasochłonne, ale także wymagają współpracy ze strony społeczności.

 

Prosimy wszystkich mieszkańców o przestrzeganie zaleceń i wytycznych dotyczących zachowania bezpieczeństwa w obliczu obecności dzików. Unikajcie dokarmiania tych zwierząt, zabezpieczajcie swoje śmieci i ogródki oraz zachowujcie ostrożność podczas obserwacji dzików. Wspólnie możemy zadbać o to, aby nasza współistnienie z dziką przyrodą było bezpieczne i zrównoważone.

 

Źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: