sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Z Safari w Czechach - jak dojechać i ile to kosztuje?
2024-01-03 13:34

Nie ma lepszej rozrywki rodzinnej od ZOO. Okazuje się, że idealnym miejscem na Safari niedaleko od domu są Czechy! W Dvůr Králové nad Labem znajduje się ZOO Safari, które posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Koszt Safari w tej czeskiej miejscowości jest też niższy, niż większości może się wydawać.


Czasem kończą nam się pomysły na to, gdzie by można było pojechać całą rodziną na fajną wycieczkę. Nasza okolica wydaje nam się nudna, a nic ciekawego nie ma w najbliższym sąsiedztwie. Wyszedłem naprzeciwko takim myślom i wpadłem na pomysł, jak idealnym przeżyciem byłoby połączenie ZOO oraz Safari.

 

 

ZOO Safari Park Dvůr Králové jest ogrodem zoologiczny znajdujący się w Dvůr Králové nad Labem, małym mieście, które leży w środkowo-północnych Czechach. Obiekt może się pochwalić największą kolekcją zwierząt afrykańskich w Europie, a także niesamowitymi atrakcjami, jakimi są przejażdżka przez prawdziwe safari busem lub nocne zwiedzanie safari. Co więcej, na terenie ZOO można podziwiać galerię obrazów Zdeněka Buriana, słynnego czeskiego malarza oraz ilustratora.

 

 

W tym artykule dowiecie się ile kosztuje ZOO Safari w Czechach, jak kupić bilet na Safari: online czy na miejscu, jak dojechać do czeskiego ZOO Safari oraz jakie atrakcje czekają na miejscu dla odwiedzających.

 

Sprawdź również nasze darmowe poradniki podróżnicze i dowiedz się jak w 100% wykorzystać czas zwiedzając różne zakątki świata.

 

ZOO Safari Park w Dvůr Králové

 

ZOO Safari Park Dvur Králové to prawdziwe safari blisko domu, które oferują nam Czechy. Jest to ogród zoologiczny, który już od 70 lat skupia się głównie na zwierzętach afrykańskich i ma ich największą kolekcję w całej Europie. W ZOO znajduje się również safari, które możemy eksplorować w busie wzorowanym na prawdziwych afrykańskich busach z safari z Afryki lub własnym samochodem, co jest bardzo wygodną opcją.

 

 

W ZOO znajduje się wiele interesujących pawilonów, takich jak: las tropikalny Madagaskaru, w którym można spacerować po lesie deszczowym, Afrykańska Sawanna, w którym znajdziemy zwierzęta typowe dla tego regionu świata, czy Południowoafrykańska wioska Gwanda, gdzie znajdziemy zwierzęta z typowym wystrojem i narzędziami użytecznymi w afrykańskiej wiosce.
Oprócz głównej części safari można też eksplorować część safari z lwami, lecz tu czekają na nas ostre restrykcje bezpieczeństwa, gdyż lwy są tu na wolności. Część safari można też przejść pieszo i spotkać po drodze żyrafy, zebry, czy nosorożce.

 

 

ZOO Safari Czechy – jak dojechać?

ZOO Safari Park znajduje się w miejscowości Dvůr Králové nad Labem w północnych Czechach, około 40 kilometrów od polskiej granicy. Na miejsce zdecydowanie najbardziej opłaca się dojechać samochodem. Oto długość, czas trwania i opis trasy z największych polskich miast:

Warszawa – 500 kilometrów, około 6 godzin drogi
Kraków – 360 kilometrów, około 5 godzin drogi, zawiera odcinki płatne
Katowice – 280 kilometrów, około 4 godzin drogi
Wrocław – 150 kilometrów, około 2,5 godziny drogi
Gdańsk – 600 kilometrów, około 7 godzin drogi, zawiera odcinki płatne
Poznań – 300 kilometrów, około 4 godzin drogi
Łódź – 370 kilometrów, około 4,5 godziny drogi
Szczecin – 430 kilometrów, około 5 godzin drogi
Bydgoszcz – 430 kilometrów, około 5 godzin drogi
Białystok – 700 kilometrów, około 8 godzin drogi

 

Alternatywą jest przylot samolotem do Pragi, skąd czeka nas 2,5-godzinn podróż autobusem na miejsce. Podobnie jest z transportem autobusem z czeskich miast – w większości da się dojechać bezpośrednio, ale trzeba liczyć więcej czasu na dojazd i mniejszą elastyczność.

 

Koszt ZOO Safari Czechy

 

Jak kupić bilet na ZOO Safari? Najlepszą metodą jest płatność online, która pozwala ominąć kolejki i cieszyć się od razu atrakcją na miejscu. Oto przykładowe ceny ZOO Safari na sezon letni:

Bilet normalny kupiony w kasie – 290 CZK
Bilet ulgowy kupiony w kasie – 230 CZK
Bilet normalny kupiony on-line – 265 CZK
Bilet ulgowy kupiony on-line – 225 CZK
Opłata za samochód on-line – 370 CZK
Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 – 9 dzieci) normalny 275 CZK, dzieci 215 CZK

 

W przypadku sezonu zimowego ceny są niższe, przykładowo bilet kupiony w kasie dla osoby dorosłej kosztuje 225 CZK, zamiast 290 CZK.

 

 

podrozezhubertem.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: