sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Surrealistyczne malarstwo w Galerii na Piętrze
2024-01-03 11:48

Na wyjątkową podróż po surrealistycznym malarstwie zabierze nas Marcin Damasiewicz. Wernisaż wystawy już 5 stycznia o godzinie 18.oo w Galerii na Piętrze w Starej Kopalni. Wstęp jest bezpłatny.


Marcin Damasiewicz urodził się w Kamiennej Górze. To artysta samouk, pasjonat malarstwa i rzeźby, ale także wielu innych dziedzin sztuki. Obecnie mieszka i tworzy w Wałbrzychu.

 

– Maluję przede wszystkim w technice akrylowej. Prace utrzymane są w stylu realizmy magicznego, surrealizmy, często z ukrytą symboliką – przyznaje sam artysta.

 

Na wystawie zobaczymy obrazy akrylowe, które powstawały na przestrzeni kilku lat, od 2019 do 2023 roku, obrazy olejne i rysunek z 2007 roku.

 

– Zazwyczaj są to prace o wąskiej rozpiętości kolorów, niekiedy z akcentem kolorystycznym. Wbrew pozorom, czyste kolory mają tu znaczenie drugoplanowe, bardziej fascynuje mnie kształt i struktura materii. Charakter prac cechuje odrealniona rzeczywistość, często z moich koszmarów lub z pogranicza snu i jawy. Motywy obecne w obrazach to odzwierciedlenie moich fascynacji, lęków, przeżyć, obsesji – przyznaje artysta.

 

Wernisaż 5 stycznia o godzinie 18.oo w Galerii na Piętrze w Starej Kopalni. Wstęp jest bezpłatny.

 

Źródło: wok.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: