Wałbrzyski Obszar Funkcjonalny będzie miał swój Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który wskaże kierunki rozwoju transportu i będzie stanowił wskazówkę dla rozwiązania problemów związanych z mobilnością w 27 stowarzyszonych gminach.
Zapisz się na warsztaty, na których zdecydujemy, o przyszłości mobilności w naszych gminach: survio.com/survey/d/A4N7F6G7X2P5H9H5A
Na jakie projekty transportowe samorząd powinien wydać pieniądze w Twojej okolicy?
Przyjdź na warsztaty konsultacyjne Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Wałbrzyskiego Obszaru Funkcjonalnego i porozmawiaj z ekspertami o integracji i rozbudowie systemu transportu zbiorowego, bezpiecznej infrastrukturze rowerowej, przyjaznej przestrzeni i bezpiecznych drogach.
Spotkanie odbędzie się w dniu 15.01.2024 r. w godz. 17:15-19:00 w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przy ul. Kilińskiego 1 w sali konferencyjnej na parterze.
Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Wałbrzyskiego Obszaru Funkcjonalnego tworzony jest dla gmin: Boguszów–Gorce, Czarny Bór, Dobromierz, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Jedlina-Zdrój, Jawor, Miasto Kamienna Góra, Gmina Kamienna Góra, Lubawka, Marcinowice, Mieroszów, Mściwojów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Paszowice, Radków, Stare Bogaczowice, Strzegom, Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Świebodzice, Szczawno–Zdrój, Walim, Wałbrzych, Wądroże Wielkie i Żarów. Dokument będzie odpowiedzią na problemy i potrzeby mieszkańców regionu w zakresie sytuacji komunikacyjnej Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w dyskusję nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Wałbrzyskiego Obszaru Funkcjonalnego zachęcamy do zapoznania się z projektem dokumentu dostępnym poniżej (na dole strony) oraz zgłaszania sugestii zmian na spotkaniu konsultacyjnym lub w formularzu online dostępnym tutaj: /1drv.ms/x/s!Al3OHGbHuHgKjk9MB398un0Ukz-j?e=97rsQb
Masz pytania?
Skontaktuj się z prowadzącym proces tworzenia Planu pod adresem: contact@cdotpoint.com
Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym prosimy o dokonanie rejestracji.
Źródło: boguszow-gorce.pl
Już po raz 27. w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach odbyło się uroczyste sadzenie żonkili, inaugurujące międzynarodową kampanię „Pola Nadziei”. To kampania, która ma na celu promowanie niesienia pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.
czytaj więcejTegoroczna Wielka Wędrówka na Małą Sowę odbyła się pod hasłami solidarności i wsparcia kierowanymi do poszkodowanych w wyniku wrześniowych powodzi.
czytaj więcejInformujemy, że od 30 września 2024 r. na Krytej Pływalni Delfinek w Głuszycy odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ. Program potrwa do 8 listopada 2024 r. i jest skierowany do uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głuszycy.
czytaj więcejZ wielką wdzięcznością przyjmujemy informacje o wsparciu finansowym, jakie miasto stołeczne Warszawa oraz gmina Siechnice postanowiły przekazać na odbudowę zniszczeń popowodziowych w Głuszycy. Wczoraj Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przyznała pomoc finansową w wysokości po 3 mln zł dla czterech gmin dotkniętych skutkami żywiołu, w tym dla Głuszycy. Środki te mają zostać przeznaczone na pilne naprawy lokalnych dróg i mostów, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi.
czytaj więcejJak w niesamowity sposób spędzić czas? Wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Kłodzko. Zostaniecie wrzuceni w wir wydarzeń 1807 roku.
czytaj więcej