sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Tydzień Bibliotek w Głuszycy za nami
2023-05-22 09:08

Maj kojarzy się przeważnie z piękną, wiosenną zielenią, ale także z dobrą książką i miejscem, gdzie można ją zdobyć, czyli z biblioteką. W tym roku na Dolnym Śląsku majowa pogoda nas nie rozpieszczała, ale na szczęście biblioteka działa niezależnie od pogody! ;) W dniach 8-15 maja 2023 obchodzony był w całej Polsce już po raz dwudziesty Tydzień Bibliotek. W myśl tegorocznego hasła przewodniego „Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka” na czytelników i gości w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej czekało wiele atrakcji.


Głuszycka akcja rozpoczęła się od polecanych nowości czytelniczych w naszych mediach społecznościowych, czyli portalach społecznościowych Facebook, Instagram oraz na stronie ckmbp-gluszyca.pl. Kolejne dni obfitowały w ciekawe spotkania i zajęcia dla dzieci.

 

Wtorkowe popołudnie młodzi czytelnicy spędzili na zajęciach Akademii Małego Brzdąca. Kolejny dzień poświęcony był poezji i refleksjom związanym z cyklem poetyckim „Animus -serce moje” Piotra Pilarskiego, który osobiście przedstawił swoje wiersze. W czwartkowy poranek w niezwykle ciekawy sposób o podróży do Afryki opowiadała młodzieży szkolnej głuszyczanka, radna miejska - Beata Drapała. Głuszycką bibliotekę odwiedził także dziennikarz, publicysta, pisarz znany pod pseudonimem Hannibal Smoke, który w barwny sposób przedstawił opowieść o zaginionych pałacach Dolnego i Górnego Śląska. Zwieńczeniem tegorocznego Tygodnia Bibliotek była relacja fotograficzna w formie pamiątkowego filmiku udostępnionego w mediach społecznościowych. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i zapraszamy do stałych odwiedzin „Mojej, Twojej, Naszej – Biblioteki” w Głuszycy.

 

Źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: