sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
2023 Rokiem Księżnej Daisy von Pless
2023-02-01 12:43

W roku 2023 przypada 150 rocznica urodzin oraz 80 rocznica śmierci Księżnej Daisy von Pless - najsłynniejszej w historii mieszkanki Wałbrzycha. Dlatego na wniosek komisji kultury RM, Zamku Książ oraz Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Rada Miejska Wałbrzycha podjęła uchwałę o ogłoszeniu roku 2023, Rokiem Księżnej Daisy von Pless.


Z tej okazji Zamek Książ przygotował szereg wydarzeń związanych z postacią księżnej: w styczniu rozpoczniemy ferie z Daisy, nawiązujące do jej licznych podróży. Z okazji Dnia Kobiet spotkamy się z biografkami Daisy, a w ramach oferty edukacyjnej przygotowane będą specjalne zwiedzania, związane z postacią Księżnej.

 

Najważniejsze wydarzenie w Zamku Książ, czyli Festiwal Kwiatów odbędzie się w tym roku w tematyce „Sekretnego Ogrodu Księżnej Daisy” oraz w zamkowej Sali Balowej ponownie zobaczymy musical Daisy.

 


O wszystkich wydarzeniach dowiecie się ze strony internetowej i mediów społecznościowych Zamku Książ.

 

Źródło: ksiaz.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: