sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rusza 12. Maraton Pieszy Sudecka Żyleta
2023-02-08 12:24

"Sudecka Żyleta" to maraton pieszy, uznawany za jeden z najostrzejszych w Sudetach, a nawet przez niektórych - w całej Polsce. Startuje dwa razy w roku - w sezonie zimowym oraz letnim. Impreza odbywa się w Sudetach Środkowych i obejmuje Góry Suche, Góry Kamienne, Góry Sowie, Góry Wałbrzyskie i Wzgórza Włodzickie. Spore przewyższenia dodatnie, tj. 3000 - 4000 m oraz strome podejścia i trudne zejścia powodują, że aby ukończyć maraton uczestnicy muszą mieć naprawdę niezłą kondycję. XII edycja już 11 lutego!

 


Dystans, jaki mają do pokonania uczestnicy, zamyka się zazwyczaj w przedziale 50-60 kilometrów.

 

TERMIN: Głuszyca, 11 lutego 2023 r.

Zawody obsługuje firma Datasport

Organizator: Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy

 

Ważną informacją jest również komunikat na stronie gluszyca.pl:

 

UWAGA NA UTRUDNIENIA SPOWODOWANE STARTEM „SUDECKIEJ ŻYLETY”

 

Informujemy, że ze względu na start zawodników XII Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta” w sobotę 11 lutego 2023 roku na terenie gminy Głuszyca wystąpią utrudnienia w poruszaniu się pojazdami mechanicznymi przy ulicach: Parkowej, Bohaterów Getta, Niecałej, Przemysłowej, Górnej, Leśnej w momencie startu uczestników maratonu w orientacyjnym czasie, tj. od godz. 8:00 do 8:45.

 

Za wynikłe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

Źródło: gorskiewyrypy.pl, gluszyca.pl, ckmbp-gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: