Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju ogłosiło ciekawy konkurs – to konkurs literacki, polegający na napisaniu bajki o miasteczku. Jeśli więc wyobraźnia podsuwa Ci już jakąś historie, warto ją zapisać. W konkursie – jak to bywa w konkursach… Przewidziane są nagrody dla autorów najlepszych historii!
- Po raz pierwszy w naszym mieście organizujemy ogólnopolski konkurs literacki na bajkę o Jedlinie-Zdroju. Co bardzo ważne, w historii musi pojawić się postać naszej lokalnej maskotki czyli Jedlinioka. Serdecznie zapraszam młodych i starszych autorów do udziału – mówi Leszek Orpel, burmistrz uzdrowiska.
Jedliniok najpierw był Dobrohoczym, którego stworzył – nieżyjący już, lokalny jedliński artysta i radny Zygmunt Żyłak. Podobizna stwora zdobiła znajdujący się w mieście Park Aktywności „Czarodziejska Góra”. W 2022 roku za sprawą innej artystki ilustratorki Katarzyny Rolbieckiej zyskał nowy wygląd i imię. Dziś jest maskotką Jedliny-Zdroju. Katarzyna Rolbiecka jest m.in. laureatką Festiwalu Wideoklipów Yach Film, autorką wielu okładek płyt, ilustracji książek, animacji i wizualizacji (do utworów M. Kowalika, M. Szcześniaka, J. T. Tutki, Hypnotic Brass Ensemble).
- Praca konkursowa musi zawierać cechy charakterystyczne dla tego gatunku literackiego. Jury konkursu oceni bajki w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież w wieku 13 – 17 lat oraz osoby dorosłe. Pula nagród wynosi 3000 złotych. Prace można nadsyłać do 16 kwietnia 2023 roku. Szczegółowy regulamin znajduje się na naszej stronie internetowej ckjedlina.pl – Mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.
Źródło: jedlinazdroj.eu
Jak Brexit może wpłynąć na europejskie przedsiębiorstwa? A jaki związek ma z małymi firmami, które świadczą usługi na terenie kraju? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas webinaru organizowanego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” wraz z J. Dauman Finance, Global24 oraz CASH BACK POLSKA. "JAK WYGRAĆ BREXIT" odbędzie się 18 stycznia 2023 r. o godzinie 10:00 (przewidywany czas trwania to 2 godziny).
czytaj więcejGmina Głuszyca znalazła się wśród gmin, które zrealizowały program "Cyfrowa Gmina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Rozwoju Regionalnego, Program Opreacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem programu było wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
czytaj więcejRozdanie Nagród Starosty Wałbrzyskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury to przyjemne wydarzenie, mające na celu docenienie wkładu twórców w budowanie wizerunku powiatu, zauważenie i nagrodzenie ich talentu i aktywnych działań. Rozdanie nagród odbywa się co roku, tym razem miało miejsce 13 grudnia, a wśród laureatów w kategorii indywidualnej znalazł się mieszkaniec Głuszycy – Pan Grzegorz Czepil, który już od ponad 20 lat działa na rzecz popularyzowania lokalnej historii.
czytaj więcejOświetlenie solarne na ulicach to świetne rozwiązanie dla gmin. Za dnia baterie się ładują, a w nocy oświetlają mocnym światłem ulice. Nowe oświetlenie solarne wykonano w Głuszycy. Nowoczesne rozwiązania zastosowano przy ul. Dworcowej oraz Pomorskiej.
czytaj więcejW sobotę 3 grudnia w Centrum Kultury MBP w Głuszycy dzieci spotkały się ze św. Mikołajem. Długo oczekiwany gość przybył po roku nieobecności i obdarował wszystkie dzieci słodkim poczęstunkiem i prezentami. Radosnej zabawy nie było końca. Spotkanie umiliły także świąteczne tańce i opowieści i zabawy ruchowe z elfami i śnieżynkami. Każde z dzieci na pewno zapamięta ten dzień na długo!
czytaj więcej