sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nowe działki w głuszyckiej Strefie Aktywności Gospodarczej
2022-12-02 12:47

W tak zwanej Strefie Aktywności Gospodarczej w Głuszycy przygotowano 12 działek inwestycyjnych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Koszt przygotowania terenu wyniósł 2 miliony siedemset tysięcy złotych. Projekt finansowany był jeszcze w większości z ostatnich już środków Funduszy Europejskich poprzedniej perspektywy finansowej.


Do dyspozycji przedsiębiorców i inwestorów, którzy zdecydują się rozpocząć działalność w Głuszyckiej Strefie Aktywności Gospodarczej, jest 3,5 ha uzbrojonych terenów, droga dojazdowa, miejsca parkingowe. Wszystko podzielone na 12 działek do sprzedaży lub wynajęcia.

 

– To wyjątkowo atrakcyjny teren. Położony w bezpośredniej bliskości drogi wojewódzkiej łączącej Wałbrzych i Kłodzko, tuż przy dworcu i bocznicy kolejowej. W połączeniu z infrastrukturą, którą oddajemy inwestorom oraz zapierającym dech w piersiach, malowniczym położeniem jest, to mogę śmiało przyznać, jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie.

 

A inwestorów Głuszyca potrzebuje jak tlenu. Przełom XX i XXI wieku to załamanie przemysłu włókienniczego, który przez lata utrzymywał mieszkańców miasta. Dziś Strefa jest nie tylko alternatywą dla oddalonej o kilkanaście kilometrów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To przede wszystkim szansa dla wielu wykwalifikowanych pracowników, dziś pracy szukających nawet w oddalonym o ponad 80 km Wrocławiu.

 

Oferta strefy adresowana jest zarówno do przedsiębiorców już prowadzących działalność, myślących o przyszłych inwestycjach, jak i dla start-up’ów, rozpoczynających działalność. Wisienką na torcie jest niewielka oczyszczalnia ścieków, która obsługiwać będzie działające w strefie firmy, Stąd katalog branż, jakie mogą być zainteresowane inwestycją w strefie, jest naprawdę szeroki.

 

Podział gruntów na poszczególne działki zakończy się jeszcze w 2022 roku. Od stycznia prowadzony będzie nabór wniosków i ogłoszone postępowanie przetargowe.

 

Źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: