W zabawnym przedstawieniu „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach” wystąpili uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy podczas uroczystości zorganizowanej w Centrum Kultury z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla swoich najbliższych dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i tańce.
- Wiem, że warto uczyć się od Państwa, jak żyć, jak zachowywać i pielęgnować to, co najważniejsze: miłość, rodzinne ciepło, życzliwość i życiową mądrość. Dla swoich dzieci i wnucząt jesteście Państwo niezwykle ważnymi osobami. Bycie babcią czy dziadkiem to spełnianie bardzo ważnej roli społecznej, a Państwa pomoc w wychowywaniu młodego pokolenia jest bezcenna. Dni takie jak 21 i 22 stycznia skłaniają do wyrażenia wdzięczności za poświęcenie, pracowitość, opiekuńczość i wrażliwość, jaką obdarzacie Państwo swoich bliskich. W imieniu samorządu Gminy Głuszyca życzę Państwu dużo zdrowia oraz długiego i pięknego życia w gronie kochającej rodziny oraz najbliższych- mówił Grzegorz Szymański, wiceburmistrz Głuszycy. Najserdeczniejsze życzenia przekazały zebranym: prezes głuszyckiego koła Polskiego Związku Niewidomych Bogumiła Kochanek, dyrektor SP nr 3 Dorota Hałas oraz prowadząca uroczystość dyrektor Centrum Kultury Monika Rejman, która po przedstawieniu zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.
Bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych dla obywateli z województwa dolnośląskiego - Certes sp. z o. o.
Masz problem z korzystaniem z narzędzi internetowych? Chcesz podnieść swoje kompetencje cyfrowe?
czytaj więcejPolicjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy kolejny raz podjęli działania wobec nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. W sobotę, 5 kwietnia, na ul. Sienkiewicza w tej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował rowerem po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
czytaj więcejExperum HR serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia odbywają się stacjonarnie we Wrocławiu, w siedzibie firmy Experum HR, i stanowią okazję do zdobycia praktycznych kompetencji zawodowych oraz certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu.
czytaj więcejMilion złotych na wsparcie pszczelarzy, rozwój pasiek edukacyjnych i działania na rzecz bioróżnorodności – Samorząd Województwa Dolnośląskiego kontynuuje program, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
czytaj więcejDzisiaj 4 maja br., dolnośląscy policjanci już od wczesnych godzin porannych prowadzą akcję pn. „Alkohol i Narkotyki”, która ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających lub w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcej