sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
W Łomnicy koło Głuszycy powstanie regionalny browar
2016-10-11 15:29

Nowy browar powstanie już wkrótce w Łomnicy koło Głuszycy, to drugi po Jedlince lokalny browar na ziemi wałbrzyskiej. Kiedyś nasz region słynął ze swoich piw, teraz do tradycji piwowarskich nawiązują lokalni przedsiębiorcy.
- Jest już pozwolenie na budowę, specjalnie na ten cel została wydana zmiana zagospodarowania przestrzennego terenu. Właściciel przyszłego browaru złożył też projekt do konkursu o środki aglomeracyjne. Jak tylko zakończy kompletowanie dokumentacji będzie mógł ruszyć z pracami - mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy. Projektowany browar to pomysł właściciela łowiska pstrąga Złota Woda w Łomnicy przy ul. Sudeckiej, regionalne piwo będzie doskonale współgrało z gastronomiczną ofertą firmy.


Łowisko istnieje od 2001 roku. Na kilkuhektarowym pięknie położonym terenie jest nie tylko obiekt gastronomiczny i oczka wodne zarybione pstrągami oraz innymi rybami, ale też niewielki park linowy i kolekcja osobliwości z dawnych gospodarstw domowych tworzących prywatne Muzeum Wsi Sudeckiej i Techniki Militarnej. Na browar przystosowana będzie hala usytuowana przy sali restauracyjnej łowiska.

Coraz więcej piw przy Pałacu
To nie pierwszy przejaw renesansu browarnictwa w naszym regionie. Podczas majowego weekendu w 2014 roku ruszył Browar i hostel Jedlinka przy Pałacu w Jedlince. - Zaczynaliśmy od czterech podstawowych piw, w ciągu dwóch lat powstało sześć kolejnych piw sezonowych i jesteśmy pewni, że uwarzymy więcej - zapewnia Dagmara Mikłas z Hotelu Jedlinka.
W browarze powstałym przy kompleksie pałacowym ul. Zamkowa 2 od początku istnienia browaru serwują cztery rodzaje świeżego i niepasteryzowanego piwa: Jaśnie Książę, Pszeniczny Pan, Marcowa Dama oraz Czerwony Baron, gatunki sezonowe można zastać okresowo. W nowoczesnych urządzeniach piwo warzone jest według tradycyjnych, starych receptur, turyści odwiedzający browar mogą obserwować przez specjalne okno, jak przebiega proces warzenia piwa. Jedlińskie piwo jest też butelkowane i można je zakupić na wynos. Poza piwem, browar dysponuje niewielką, ale za to bardzo smaczną propozycją gastronomiczną. Ich żurek, kiełbasy i pizze z pieca są znane w całym regionie. Dlatego stolik w browarze trzeba zarezerwować, inaczej można nie spróbować jego specjałów.



Autor: walbrzych.dlawas.info


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: