sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nietypowe obchody
2013-11-20 12:48

 Nie było nudnych wierszyków, osłuchanych pieśni i nudzących się uczniów. Gimnazjaliści z Głuszycy uczcili święto 11 listopada z wielką pompą ale w nowej odsłonie patriotyzmu.
Autorski film -sondaż uliczny, powrót do przeszłości, teatralne wystąpienie grupy ukazujące postacie XVIII w., taniec współczesny z flagą w świetle reflektorów i scenicznego dymu na długo zapadną w pamięci młodzieży z głuszyckiego gimnazjum oraz zaproszonych szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr2. Przygotowania do spektaklu prowadzono w 4 różnych grupach: dekoratorzy, grupa efektów audio- -wizualnych, grupa taneczna oraz filmowo-teatralna. Opiekunami grup byli nauczyciele GP Głuszyca: A.Femiak, R.Zychal, K.Szatkowska, B.Wardawy. Zaproszeni goście docenili wysiłek i pomysł młodzieży, oklaski trwały i trwały. - Może taka forma obchodów jakże ważnego święta dla Polaków sprawi, że młodzież będzie pamiętać, szanować i poznawać historię swojego państwa. Bądźmy dumni z tego kim jesteśmy z tego, że jesteśmy Polakami- mówiła dyrektor GP Głuszyca Ewa Dorosz. - Historia naszego państwa powinna nas wiele nauczyć. Pamiętajmy o naszej przeszłości i nie pozwólmy, żeby nasze korzyści przysłoniły nam innych ludzi. Pamiętajmy o naszych świętach narodowych i ludziach dzięki którym żyjemy w wolnym kraju –tymi słowami uczniowie podsumowali swój wielki występ.
Źródło: 30minut.pl
Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: