sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rekord został pobity
2013-11-25 12:40

 Ma ponad 561 metrów. Zrobiona jest z blisko 2 tysięcy małych flag i dłuższa od swojej poprzedniczki.
W dniu 12 listopada 2013 r. o godz. 10 spod pomnika „Solidarności” w Głuszycy rozpoczęło się zainicjowane przez młodzież Zespołu Szkół w Głuszycy tworzenie biało- -czerwonej flagi. Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich głuszyckich szkół, a także władze gminy, pracownicy urzędu oraz przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w Urzędzie Miejskim w Głuszycy Beata Jagóra. Z blisko 2 tysięcy małych flag wykonanych przez uczniów powstała olbrzymia licząca 561,5 metra flaga. - Ten jeden z naszych symboli narodowych połączył wszystkich głuszyckich uczniów i nauczycieli, którym dziękujemy za włączenie się do wspólnego przedsięwzięcia upamiętniającego 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pragniemy, aby tworzenie wspólnej flagi stało się naszą lokalną tradycją – mówili organizatorzy.


 Tym samym zeszłoroczny rekord został pobity o 367 metrów. - Mamy nadzieję, że do akcji w 2014 roku włączą się również dorośli głuszyczanie. Poprzez tę akcję chcemy uświadomić uczniom i mieszkańcom Głuszycy, że – tak jak nasza flaga – Polska jest efektem wysiłku wielu z nas. To sprawia, że powinniśmy czuć się za Nią odpowiedzialni.
Chcemy, by to była „nasza” flaga, a Polska była naszą ojczyzną, by uczniowie nie mówili ten kraj – tylko „mój” kraj – podkreślali uczestnicy.
Źródło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: