sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Górski maraton
2012-10-16 09:24


Ponad stu zawodników weźmie udział w górskim maratonie, który wystartuje jutro o godz. 9.00. Trasa zawodów przebiegać będzie pomiędzy Głuszycą – Mieroszowem a Vižňovem w Czechach. Atrakcyjność maratonu polega głównie na przewyższeniach terenu (od 400 do 928 m.n.p.m.), będących nie lada wyzwaniem dla miłośników biegania. Trasa poprowadzona jest przede wszystkim ścieżkami leśnymi, w tym także przez teren Czech, gdzie zorganizowany będzie jeden z punktów żywieniowych. Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 7 godzin. Biegnąc, zdobywa się dodatkowe punkty w „Montrail – Lidze Biegów Górskich”.


Zawodnicy wyruszą na trase o godzinie 9.00. Od godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy ruszy wielkie sportowe miasteczko: będą pokazy brązowej medalistki mistrzostw świata, mini-maraton dla dzieci i młodzieży oraz prezentacja młodych talentów. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Organizatorem imprezy jest Powiat Wałbrzyski, który powierzył realizację zadania Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej w Wałbrzychu (TKKF) we współpracy z Wałbrzyskim Klubem Biegacza. Zapisy w dniu udziału lub pod adresem: http://www.zielonesudety. com.pl/index.php/zapisy (red)

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: