sowie

Aktualności, ciekawostki: Głuszyca, Strefa MTB, Podziemne Miasto Osówka

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Czy zajęcia w szkole muszą być nudne?
2011-10-10 09:17


To była wyjątkowa lekcja. Perspektywa otrzymania 4 ocen celujących dla gimnazjalistów z Głuszy-ca, za wykonanie wyznaczonych zadań, okazała się wyjątkowo kusząca.
Aż 184 uczniów (85% wszystkich) oraz 16 opiekunów wzięło udział w zajęciach warsztatowo-wyjazdowych na bazie filmu „Bitwa Warszawska 1920”. Dzień rozpoczął się od zajęć wstępnych, których tematami były : historia w pigułce czyli co wiedzieć należy o Bitwie Warszawskiej, jak napisać recenzję filmu, jaką technikę wybrać, by przelać na papier zapamiętaną scenę batalistyczną oraz co oznacza dla nas demokracja. Następnym etapem był wyjazd do kina Cinema City w Wałbrzychu gdzie uczniowie wraz z opiekunami oglądali film 3D „Bitwa Warszawska 1920”. Kolejny krok to wypełnienie karty ewaluacyjnej. Zaraz po filmie młodzież musiała rozwiązać krótki test historyczny oraz podać szczegółowe informacje dotyczące filmu. Zajęcia odbywały się na terenie Galerii Victoria w Wałbrzychu, dzięki czemu edukacja nabrała innego wymiaru. Podsumowaniem lekcji wyjazdowej będzie wystawa, która zostanie stworzona po otrzymaniu wszystkich prac, które uczniowie muszą wykonać w wyznaczonym terminie.
 


źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: